Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, w dniu 26 października 2021 r., wraz z uczniami innych szkół miasta Ełku, grupa 17 uczniów z 3 klas technikum(II A, III OT p, III OT g), wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”- zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckie.

Akcja miała to na celu uporządkowanie zaniedbanych, zaśmieconych i zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Ełku. Działanie kształtuje postawy prospołeczne, pobudza pamięć o tych, którzy odeszli do wieczności. Sprzątanie rozpoczęliśmy modlitwą za wszystkich zmarłych.  Nasza grupa młodzieży, podobnie jak w ubiegłych latach, była odpowiedzialna za porządki na cmentarzu wojennym.

Po zakończonej akcji, zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę i kiełbaski pieczone przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej na ul. Parkowej 12 w Ełku.

Beata Czaplicka
Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Opiekun Samorządu Uczniowskiego