DSC00229Inga Iwasiów - prof. dr hab., badaczka literatury, krytyczka literacka, pisarka, poetka związana ze Szczecinem. Kieruje Zakładem Literatury Polskiej XX i XXI wieku w Instytucie Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uczy także pisarstwa na studiach pisarskich. Autorka zbiorów wierszy – Miłość, opowiadań – Smaki i dotyki oraz powieści: Bambino, Ku słońcu, Na krótko, w Powietrzu, Pięćdziesiątka, Kroniki oporu i miłości.

6 marca 2020 r. pisarka – Inga Iwasiów spotkała się z ełczanami, a głównie ełczankami w ramach Tygodnia Kobiet, który odbywał się z okazji Dnia Kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Spotkanie prowadziła Pani Dyrektor Biblioteki – Iwona Adeszko. Pisarka po rozmowie z prowadzącą na temat życia, twórczości, miłości i udziału kobiet w polityce, odpowiedziała na pytania uczestników spotkania, a na zakończenie podpisała książki. W spotkaniu uczestniczyła Patrycja Borawska z kl. II A pod opieką pani Wiesławy Rowińskiej.