09W dniach 21-23 listopada 2019 roku odbyła się największa impreza turystyczna. TT Warsaw to najbardziej prestiżowe targi turystyczne w Polsce. Zlokalizowane w samym sercu Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki zgromadziły wystawców z całego świata. Dały możliwość: zaprezentowania oferty szerokiemu gronu odbiorców, nawiązania i podtrzymania kontaktów biznesowych, zapoznania się z aktualnymi trendami w turystyce.

Szeroki wachlarz imprez towarzyszących organizowanych podczas dni branżowych w postaci prezentacji, konferencji, warsztatów i szkoleń przyciągnął profesjonalistów z Polski i zagranicy, a spotkania ze znanymi podróżnikami podczas dnia otwartego były magnesem dla odwiedzającej targi szerszej publiczności.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 wystawców z pięciu kontynentów, z ponad 50 krajów. Swoją ofertę prezentowały kraje: np. Kuba, Chiny, Malta czy Azerbejdżan, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, ambasady, touroperatorzy, organizatorzy konferencji, kongresów i wyjazdów typu incentive, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, np. Miasto EŁK – atrakcje turystyczne. Oferty przedstawiły także porty lotnicze, przewoźnicy, hotele, pensjonaty, obiekty spa&wellness, sanatoria, agroturystyka, organizacje branżowe, ubezpieczyciele, a także portale internetowe i wydawnictwa branżowe.

W dniu 22 listopada 2019 roku 38 uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji turystyki z klas: I OTp – 13 osób, I OTg – 21 osób i III OT – 4 osoby wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Wiszniewską, p. Grażyną Ozorowską i p. Karoliną Dołęgą odwiedzili targi TT Warsaw. Celem tego wyjazdu było pogłębienie wiedzy zawodowej dotyczącej organizacji i realizacji imprez i usług turystycznych. Młodzież miała możliwość porozmawiać z wystawcami, zebrać informacje o imprezach planowanych na nowy sezon turystyczny 2020 oraz zapoznać się z zasadami organizacji targów i stoisk targowych.

Kolejną atrakcją wyjazdu był Królewski Ogród Światła, który rozświetla jesienno-zimowe warszawskie wieczory. Jak co roku, Wilanów zaprasza swoich gości już po zapadnięciu zmroku na wspólne podziwianie przygotowanych atrakcji. Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Ełk miała przyjemność podziewać, podczas spaceru rozświetlonymi alejkami, piękne aranżacje świetlne w ogrodach Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Królewski Ogród Światła zachwycił nas rozmachem i pieczołowitą dbałością o detale. Towarzysząca spacerowi muzyka klasyczna spięła całość. Przysłowiową „wisienką na torcie” był pokaz w Muzycznym Ogrodzie Marzeń. Niesamowite wrażenia na długo zapadną w naszej pamięci.

Całość wyjazdu dopełniła wizyta w Galerii Złote Tarasy. Wszyscy uczestnicy uznali wyjazd za udany.

Organizator i opiekun wyjazdu
Małgorzata Wiszniewska