olimpiada rol 1W dniach 26-27.10.2017r. odbyły się szkolne eliminacje XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których brali udział uczniowie klasy III architektury krajobrazu.

Olimpiada składała się z dwóch części – teoretycznej, zawierającej 60 pytań testowych, obejmujących problematykę realizowaną w szkołach ponadgimnazjalnych według nowej podstawy programowej oraz zagadnienia związane z szeroko pojętym zagospodarowaniem przestrzeni oraz części praktycznej, zawierającej trzy pytania projektowe.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowali się uczniowie Aleksandra Fitas i Bartosz Karwel. Będą oni reprezentowali szkołę podczas eliminacji okręgowych, które odbędą się w kwietniu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Awans do eliminacji okręgowych, a później centralnych - to nie tylko gratulacje i cenne nagrody, ale przede wszystkim szansa na zdobycie indeksu wymarzonej uczelni.

Katarzyna Maciaszek