2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

DSC00116W odzewie na prośbę Ministra Edukacji Narodowej – pana Dariusza Piontkowskiego biblioteka szkolna w dniu 05 grudnia 2019 r. zorganizowała przedświąteczne spotkanie młodzieży z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej Misericordia w Ełku.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Seniorzy bardzo czekali na spotkania z nami, ponieważ odwiedzaliśmy już ich wielokrotnie i doskonale nas pamiętają. Izabela, Gabrysia i Ola przedstawiły świąteczne czytanie z animacją bajki. Wybraliśmy ten sposób prezentacji, by przywołać w zatroskanych ludziach, lata bestroskiego dzieciństwa, zachęcić do podzielenia się wrażeniami i wspomnieniami. 89-letni Pan Franciszek z wielkim zaangażowaniem opowiedział o swoich świętach sprzed wojny, kiedy jego mama przygotowywała 12 wigilijnych potraw, a choinka była przyozdabiana ozdobami wykonanymi z kolorowych papierków.

Dzieci otrzymywały prezenty. Bardzo trudne czasy były podczas wojny, kiedy nie było co jeść, a wokół toczyły się działania wojenne. Pan Fraciszek dodał od siebie wiele ciekawych opowieści związanych z dalszą i bliższą przeszłością naszego kraju i regionu, w którym zamieszkiwał. Na zakończenie spotkania zaśpiewał pieśń patriotyczną. W drugiej grupie – Pani Ania podzieliła się wspomnieniami na temat tradycji świątecznych, które kultywowanno w jej rodzinnym domu.

Podkreśliła, że jej mama bardzo dbała o wychowanie patriotyczne, religine oraz poszanowanie wartości wiedzy i wykształcenia. Wiktoria zaśpiewała świąteczną piosenką, a wszyscy razem – kolendę. Była to dla młodych ludzi, ważna i pouczająca lekcja historii i komunikacji społecznej, łączącej pokolenia. W okresie przedświątecznym warto pomysleć o drugim człowieku, zastanowić się nad jego potrzebami, udzielić pomocy lub wsparcia, a czasami po prostu z nim pobyć i porozmawiać.

Na zakończenie każdego spotkania, w dwóch pawilonach, rozdaliśmy seniorom upominki w postaci własnoręcznie wykonanych mikołajków. Takim małym gestem można uczynić wielkie rzeczy – być razem na święta i przywrócić wiarę w dobre serce człowieka. Na ręce opiekunek przekazaliśmy samodzielnie wykonaną kartkę ze świątecznymi życzeniami skierowanymi do Dyrekcji, mieszkańców i pracowników DPS-u.

Dziękujemy dziewczętom z kl. II A: Wiktorii, Roksanie, Weronice, Klaudii i Izabeli za bezcenną pomoc przy wykonaniu mikołajkowych upominków!

 Izabela Jagłowska z kl. II A i WR

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.