Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku już po raz 8 weryfikowali swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Zakresu technologii mięsa.

Konkurs organizowany jest od 1964 roku przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego przy współudziale redakcji miesięcznika "Gospodarki Mięsnej". Rywalizacja odbywa się corocznie w różnych miejscach Polski.

W konkursie mogą brać udział uczniowie technikum o kierunku technologii żywności, którzy przygotowują się pod kierunkiem nauczycieli i instruktorów. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach. Pierwszym z nich był test, składający się z 45 pytań dotyczących wiedzy z zakresu technologii mięsa oraz zagadnień opublikowanych w czasopiśmie "Gospodarka mięsna".

Uczestnicy mają utrudnione zadanie, gdyż w teście mogą być dwie prawidłowe odpowiedzi. Drugi etap to część praktyczna polegająca na wykrawaniu i klasyfikacji mięs drobnych szynki. Trzeci etap to odpowiedź ustna na trzy pytania z zakresu: surowców i materiałów pomocniczych przemysłu mięsnego, technologii mięsa oraz urządzeń i aparatury przemysłu mięsnego.

Tegoroczny, już 35 Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Zakresu technologii mięsa odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie w dniach 28 luty - 2 marzec 2005 rok. Ełcką drużynę reprezentowali: Kamil Karwowski, Aneta Kępa i Kamila Kosiorek.

Aneta Kępa wypadła najlepiej w klasyfikacji indywidualnej zajmując 14 miejsce. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu uczniowie biorący udział w tym konkursie zostali zwolnieni z egzaminu z przygotowania zawodowego z uzyskaniem oceny celującej. Teraz sumiennie przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Trzymamy za nich kciuki.

Grażyna Ozorowska
nauczycielka technologii żywności ZS nr 1 w Ełku