Jubileusz 50-lecia naszej szkoły to też czas na uczczenie pamięci osób, które od nas odeszły, ale wciąż są w naszych sercach i wspomnieniach.

7 października 2021 roku na Stadionie im. Kamili Skolimowskiej przy Zespole Szkół nr 1, odbył się I Memoriał im. Janusza Paziewskiego - Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadpodstawowych w lekkoatletyce.

Janusz Paziewski był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą, trenerem i wzorem do naśladowania, pracującym m.in. w ZS 1, którego podopieczni odnosili spektakularne sukcesy na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Dwoje absolwentów szkoły i wychowanków pana Janusza, Zofia Biedrzycka i Adrian Gałaszewski zaszczyciło nas swoją obecnością podczas w/w imprezy.

Przybyli uczcić pamięć swojego mentora i kibicować młodym sportowcom. W zawodach wzięli udział przedstawiciele sześciu ełckich szkół, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych na dystansie 100m i 400m (oddzielnie dla dziewcząt\i chłopców), 800m dziewcząt, 1500m chłopców oraz skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięciu kulą. Zwieńczeniem zmagań były miejsca na podium, medale, statuetki
i dyplomy.

Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, zajmując często pozycje na podium. Ewelina Prostko w biegu na 800 m po przepięknym finiszu zajęła I miejsce, Natalia Węgrzyn bezapelacyjnie zwyciężyła w pchnięciu kulą, Agnieszka Kuźmicka w biegu na 400 m, Emilia Balcerek w skoku wzwyż i Zuzanna Kosskowska w biegu na 100m zajęły 2 miejsca, natomiast Weronika Klimas zajęła 4 miejsce w skoku w dal.

W rywalizacji chłopców I miejsca zajęli: Karol Maciorowski w pchnięciu kulą, Jakub Bagiński w biegu na 400 m i Krystian Bućko w skoku w dal uplasowali się na 2 pozycji. Po zaciętej rywalizacji drużyn zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego zdobywając 102 pkt., drugie miejsce wywalczyli przedstawiciele Centrum Edukacji Mundurowej z wynikiem 98 pkt., a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna naszej szkoły, która osiągnęła rezultat 86 pkt.

Zawody zorganizowane zostały przez nauczycieli ZS1 przy wsparciu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku. Był to dobry czas dla rozwoju aktywności fizycznej w naszym powiecie.