geografia 5Tegoroczne obchody Tygodnia Edukacji Globalnej zaplanowane na dzień 18-26 listopada przebiegały pod hasłem „Cele zrównoważonego rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas.” Jest to już 19 edycja, dlatego nasi uczniowie również zostali włączeni w sprawy związane z zrównoważonym rozwojem.

Przybliżeniem tematu jak również wspólne rozważania i dyskusje odbywały się na zajęciach geografii, w których to udział wzięły klasy: Ic, II OT, III OT. Celem zajęć było wyjaśnienie uczniom co to jest wskaźnik rozwoju społecznego HDI, określenie miejsca Polski wśród innych państw na podstawie wskaźnika HDI i wynikające z tego obowiązki.

Zostało również objaśnione na czym polega prawo do rozwoju, wykazany związek między realizacją prawa do rozwoju a pomocą rozwojową, wskazanie różnicy między pomocą rozwojową a humanitarną. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne obrazujące naszego kraju, czy też pomoc oferowaną przez kraje Globalnej Północy Globalnemu Południu. Zajęcia z geografii prowadziła p. Grażyna Abratkiewicz.