7 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole tzw. Dzień studyjny pod hasłem „Poznajmy się”. W tym dniu przybyło do nas około 90 gimnazjalistów wraz z opiekunami z różnych szkół. O godz. 10.00 w auli zebranych powitała pani dyrektor Danuta Wojtowicz.

Bardzo ciepło przywitała naszych gości, mówiła o kierunkach kształcenia, egzaminach zawodowych, możliwościach pracy po szkole. Następnie głos zabrała pani kierownik kształcenia praktycznego, pani Grażyna Ozorowska. Wspólnie z uczniami – Kamilem Klepackim oraz Piotrem Załuską opowiedzieli o stażach zagranicznych we Włoszech w ramach projektu „Lepsze kwalifikacje dzięki stażom zagranicznym”.

Zaprezentowali piękną prezentację multimedialną, która w ciekawy sposób przedstawiała, co uczniowie tam robili, co zwiedzali, jedli, jak spędzali wolny czas oraz czego się nauczyli. Następnym punktem programu było przedstawienie teatralne przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Mosiej. Przedstawienie miało na celu w sposób ciekawy, atrakcyjny, a zarazem zupełnie inny zaprezentować kierunki kształcenia w naszej szkole.

Prowadzącymi cały występ byli: Dawid Zera z kl. IVG oraz Piotr Załuska z kl. IIIB. Skecz dotyczący kierunku obsługi turystycznej zaprezentowali: Maciej Chartanowicz, Konrad Dekanowski oraz Piotr Przekop z kl. IIB, kierunek budownictwa zaprezentowali: Piotr Jankowski i Kamil Klepacki z kl. IIIB oraz Mateusz Arciszewski z kl. IT. Ze śmiesznym monologiem dotyczącym żywności, tym samym prezentując kierunek technologii żywności wystąpił Bartosz Karwel z kl. II A.

Uczniowie klasy II A w całości zaprezentowali swój kierunek tworząc w czasie piosenki wspaniałą dekorację. Geodezja zaś, aby namówić do swojego kierunku, zaprezentowała się w postaci tańca. Razem z uczniami zatańczył nauczyciel przedmiotów zawodowych z geodezji – p. Kamil Sokołowski. Przedstawione poprzez skecze i śmieszne scenki kierunki naszej szkoły bardzo spodobały się gimnazjalistom, co sami podkreślali podczas późniejszych rozmów z nauczycielami.

Następnie, po obejrzeniu i prezentacji kierunków, zaproszono gości na poczęstunek. Do wyboru była pizza i gofry przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Iwony Piaścik i p. Beaty Czaplickiej oraz różne rodzaje ciasta, przygotowane wcześniej przez uczniów naszej szkoły. Gdy już wszyscy byli syci, nastąpił spacer po szkole, pod kierunkiem pani Agnieszki Łukaszewicz oraz p. Eweliny Jackiewicz.

Uczniowie odwiedzili salę obsługi turystycznej, gdzie zajęcia przygotował pan Hubert Górski, salę technika geodety, gdzie zaprezentowali się uczniowie pod kierunkiem p. Kamila Sokołowskiego, klasopracownię technika architektury krajobrazu, gdzie zajęcia przygotowała p. Katarzyna Maciaszek. Pani Iwona Piaścik przygotowała prezentację kierunku technik technologii żywności, pani Małgorzata Lutow – technik budownictwa, a pani Magdalena Bruzgo przygotowała ciekawą lekcję fizyki.

Na koniec zaprosiliśmy gimnazjalistów wraz z opiekunami na Dzień Otwartej Szkoły, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. p. Katarzyna Mosiej