marzena 5W klasie I OT na godzinie wychowawczej wykorzystano gotowy scenariusz przeznaczony dla III etapu edukacyjnego, który został zmodyfikowany i dostosowany do szkoły ponadgimnazjalnej.

Celem lekcji było zainicjowanie rozmowy na temat postaw przyjmowanych przez obywateli krajów globalnej Północy wobec kryzysu migracyjnego. Polegało ona na przeprowadzeniu symulacji oraz dyskusji wokół tekstu „Arka”, inspirowanego tekstem Petera Singera pt. „Schron”, zamieszczonym w jego książce „Etyka praktyczna”.

W podsumowaniu uczniowie wraz z nauczycielem podkreślili wielość i różnorodność wartość. Wynika to przede wszystkim ze zróżnicowanych sposobów dążenia do własnego dobra i szczęścia przez jednostki tworzące społeczeństwo.

Zajęcia prowadziła p. Marzena Czaplicka