olimbud 2W dniu 05.03.2016 r. w Zespole Szkół Budowlano - Geodezyjnych w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w których brała udział młodzież z woj. podlaskiego, warmińsko - mazowieckiego i mazowieckiego.

W sumie w zawodach uczestniczyło 42 uczniów, a naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kolenda, Piotr Organek i Tobiasz Makowski - wszyscy z klasy trzeciej technikum budownictwa. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych to prestiżowy konkurs organizowany przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Zgodnie z Regulaminem uczestnik Olimpiady uzyskuje tytuł finalisty, jeżeli zdobył 40 punktów w zawodach okręgowych i został zakwalifikowany na zawody centralne.

Nasz uczeń Piotrek Organek znalazł się o krok od finału zdobywając w zawodach okręgowych 39,5 pkt, co zapewniło mu ostatecznie wysokie 7 miejsce wśród uczestników zawodów. Serdecznie gratulujemy Piotrkowi i pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w Olimpiadzie, życząc sukcesu w tychże zawodach w przyszłym roku szkolnym.