Tej nocy miłość pokonała strach, pojawiła się nowa nadzieja, łagodne światło Boga pokonało ciemności ludzkiej arogancji. Rodzaju ludzki, Bóg cię miłuje i dla Ciebie stał się człowiekiem, nie jesteś już sam” – Papież Franciszek

Pod tym przesłaniem w auli szkolnej zgromadziła się społeczność Naszej Szkoły. By w jeszcze większym stopniu przygotować się do świąt Bożego Narodzenia obejrzeliśmy wzruszające i poruszające zmysły i wyobraźnię przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów. Jako dopowiedź do treści wyświetlono slajdy, a wszystko uświetnił śpiew uczennic obdarzonych pięknymi głosami.

Przedstawienie wyreżyserowali: pani Jolanta Agata Opaluch, pani Beata Czaplicka i ksiądz Adrian Sadowski. Wigilie klasowe uczniowie spędzili w swoim gronie z wychowawcami. Na zakończenie dnia nauczyciele i pracownicy znów spotkali się w auli.

W imieniu całej Dyrekcji Pani Jolanta Agata Opaluch złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom. Życzyła, by wszystko robili z wielką radością, a Święta Bożego Narodzenia stały się miejscem doświadczenia obfitości darów płynących z piękna rodzinnych spotkań, radości z dobra i nowego spojrzenia na siebie i bliskich, którzy kochają „nie tylko od święta”.

Ksiądz Adrian odczytał fragment Pisma Świętego, rozdał opłatki, by wszyscy mogli się nimi przełamać i złożyć świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli przy wspólnym stole zastawionym wigilijnymi potrawami.

Wszystkim uczniom, pracownikom i nauczycielom życzymy Wesołych Świąt!