II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
przedmioty humanistyczne i języki obce, przedmioty zawodowe, przedmioty matematyczno-przyrodnicze
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
Harmonogram zajęć językowo-pedagogiczno-kulturowych grupa 1
w roku szkolnym 2018/2019

technik obslugi turystycznejCzteroletni cykl kształcenia – to propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć wykształcenie zawodowe wraz ze średnim wykształceniem ogólnym.

Ukończenie tego typu szkoły umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz dodatkowych uprawnień na kwalifikacyj-nych kursach zawodowych. Uczeń ma także możliwość przystąpienia do matury i kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Plan nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym (geogra-fia, język obcy), przedmiot uzupełniający (historia i społeczeństwo) oraz przedmioty zawodowe teoretyczne i praktyczne. Szkoła zapewnia odbywanie praktyki zawodowej.

Przedmioty zawodowe teoretyczne

• podstawy turystyki
• organizacja imprez i usług turystycznych
• geografia turystyczna
• podstawy działalności gospodarczej w turystyce
• język obcy zawodowy
• marketing usług turystycznych

Przedmioty zawodowe praktyczne:
• przygotowanie i realizacja imprez i usług turystycznych
• sprzedaż i rozliczenie imprez i usług turystycznych
• informacja turystyczna

Po zdaniu egzaminów uczniowie uzyskają kwalifikacje:
• T.13. planowania i realizacji imprez i usług turystycznych
• T.14. prowadzenia informacji turystycznej oraz sprzedaży usług turystycznych

Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy między innymi w:
• przedsiębiorstwach zajmujących się organizacją i obsługą turystyki
• ośrodkach informacji turystycznej
• urzędach administracji państwowej na stanowiskach zwią-zanych z organizacją i promocją turystyki
• biurach podróży na stanowisku: pilota wycieczek, prze-wodnika, rezydenta i animatora czasu wolnego

Wykształcenie zdobyte po ukończeniu tego kierunku daje również podstawy do pracy w obiektach hotelowych.
Nauka języków obcych pozwala naszym absolwentom na szukanie pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
Technik obsługi turystycznej może prowadzić także działal-ność gospodarczą na własny rachunek.

Działania techników obsługi turystycznej:
W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania turystyczne, pogłębiają wiedzę o własnym regionie, poszerzają wiedzę i umiejętności związane ze swoim kierunkiem kształcenia, rozwijają umiejętności po-sługiwania się językiem obcym.
Uczniowie uczestniczyli w:
• wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego,
Warszawy, Białegostoku, Gierłoży
• Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw
• wyjściach do biur podróży i obiektów noclegowych
(hotele, ośrodki wypoczynkowe), aby poznać zasady ich funkcjonowania.
• wykładach poświęconych turystyce i geografii
• spotkaniach z przewodnikiem i podróżnikami.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE