II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

technik geodetaCzteroletni cykl kształcenia – to propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć wykształcenie zawodowe wraz ze średnim wykształceniem ogólnym.

Ukończenie tego typu szkoły umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych. Uczeń ma także możliwość przystąpienia do matury i kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Plan nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym (geografia, matematyka), przedmiot uzupełniający (historia i społeczeństwo) oraz przedmioty zawodowe teoretyczne i praktyczne. Szkoła zapewnia odbywanie praktyki zawodowej.

Przedmioty zawodowe teoretyczne:

• geodezja ogólna
  • geodezja inżynieryjna
  • kataster i gospodarka nieruchomościami
  • prawo w geodezji
  • działalność gospodarcza
  • język obcy zawodowy

Przedmioty zawodowe praktyczne:

• rysunek geodezyjny
  • dokumentacja katastralna
  • geomatyka
  • terenowe ćwiczenia geodezyjne
  • ćwiczenia obliczeniowe i kartograficzne.

Po zdaniu egzaminów uczniowie uzyskują kwalifikacje:

• K1. Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników pomiarów.
  • K2. Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami.

Szkoła wyposażona jest w nowoczesny sprzęt geodezyjny (teodolity, niwelatory, tachimetry elektroniczne, odbiorniki GPS/GNSS, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe w pracowniach), który umożliwia uczniom zdobywanie kwalifikacji oraz umiejętności niezbędnych dla zawodu technika geodety.

Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwiają podjęcie pracy między innymi w:

• firmach geodezyjnych
  • firmach budowlanych i biurach projektowych
  • organach administracji państwowej i samorządowej
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Działania uczniów w szkole.

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania na kursach i szkoleniach z zakresu obsługi urządzeń pomiarowych i specjalistycznych programów komputerowych, poszerzają wiedzę związaną z wybranym kierunkiem kształcenia, zdobywają certyfikaty.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE