II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
przedmioty humanistyczne i języki obce, przedmioty zawodowe, przedmioty matematyczno-przyrodnicze
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
Harmonogram zajęć językowo-pedagogiczno-kulturowych grupa 1
w roku szkolnym 2018/2019

technik budownictwaCzteroletni cykl kształcenia – to propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć wykształcenie zawodowe wraz ze średnim wykształceniem ogólnym.

Ukończenie tego typu szkoły umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz dodatkowych uprawnień na kwalifikacyj-nych kursach zawodowych. Uczeń ma także możliwość przy-stąpienia do matury i kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Plan nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym (matematyka, język obcy), przedmiot uzupełniający (historia i społeczeństwo), przedmiot dodatkowy (fizyka w budownictwie) oraz przedmioty zawodowe teoretyczne i praktyczne. Szkoła zapewnia odbywanie praktyki zawodowej.

Przedmioty zawodowe teoretyczne:

• podstawy budownictwa
  • dokumentacja techniczna
  • konstrukcje budowlane
  • technologia budownictwa
  • kosztorysowanie
  • organizacja robót budowlanych
  • język obcy zawodowy

Przedmioty zawodowe praktyczne:

• pracownia dokumentacji technicznej
  • pracownia kosztorysowania
  • pracownia organizacji robót
  • pracownia budowlana
  • zajęcia praktyczne

Po zdaniu egzaminów uczniowie uzyskają kwalifikacje:

• K1. wykonywania i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych
  • K2. organizacja i kontrolowania robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów.

Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy w:

• przedsiębiorstwach budowlanych
  • biurach projektowych
  • wytwórniach prefabrykatów
  • laboratoriach materiałów i wyrobów budowlanych
  • urzędach nadzoru budowlanego
  • organach administracji państwowej i samorządowej
  • instytutach naukowo-badawczych

Absolwent może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług budowlanych.

Działania technika budownictwa w naszej szkole:

• udział uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
  • wycieczki dydaktyczne
  • projektowanie w programie AutoCad

Technik budownictwa to atrakcyjny i poszukiwany zawód na rynku pracy w kraju i za granicą. Z budownictwem wiążą się również wysokie zarobki oraz pełna satysfakcja z wykonywanego zawodu.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE