II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

zsz wielozawodowaTrzyletni cykl kształcenia – to propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć wykształcenie zawodowe. Ukończenie tego typu szkoły umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych.

Plan nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące oraz przedmioty zawodowe teoretyczne. Ponadto każdy uczeń odbywa praktyczną naukę zawodu na podstawie umowy o naukę zawodu podpisanej z pracodawcą, a także uczestniczy w kursach zawodowych organizowanych przez szkołę.

Absolwenci tego kierunku zdobędą umiejętności ściśle związane z wybranym zawodem. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie i otrzymaniem dyplomu umożliwiającego podjęcie pracy. Zdobyte kwalifikacje są uznawane za granicą bez potrzeby nostryfikacji.

We współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych kształcimy również w zawodach:

• fryzjer
  • fotograf
  • cukiernik
  • kucharz
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • lakiernik
  • stolarz
  • sprzedawca
  • monter instalacji i urządzeń sanitarnych
  • murarz- tynkarz
  • blacharz samochodowy