dziecko 04To wcale nie wizyta Prezydenta RP, ale chęć pomocy w organizacji XI Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego, który odbył się tradycyjnie 1 czerwca na Placu Jana Pawła II, były powodem zaangażowania grupy uczniów architektury krajobrazu.

Oprócz tablic informacyjnych i dekoracji w kolorach 5 kontynentów, uczniowie przygotowali również proste zabawy i gry dla dzieci. Malowanie biedronek i pszczółek na polakierowanych kamykach i użycie ich do popularnej gry w kółko i krzyżyk, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodszej części odwiedzających nas dzieci. Każdy mógł zabrać swój kamyk na pamiątkę.

Więcej kłopotów sprawiło im trafienie do puszek zawieszonych na brzozowych gałązkach kolorowymi motkami włóczki. Dzieci uczyły się również wykonywania kwiatków Kusudama z kolorowego papieru. Zabawa była przednia i nawet krótkotrwałe urwanie chmury nie popsuło nam humorów.

A Prezydenta i tak widzieliśmy!

Zaangażowanie w kontakt z dziećmi było tak duże, że zapomnieliśmy, że była to również promocja szkoły.

Katarzyna Maciaszek z 2 Olkami, 2 Karolinami, Natalią i Bartkiem z kl.I A