pielgrzymka 0113 października 2016 r. 10-osobowa grupa uczniów z kl. IVG, IV B, IVOT i IV A razem z uczniami Zespołu Szkół nr 6 wzięła udział w wycieczce do Oświęcimia i Częstochowy. Autokar z Ełku wyruszył o godz. 22.00, a do Oświęcimia dotarł ok. godz. 7.00.

Mieliśmy jeszcze chwilę na poranną toaletą i kawę. Za godzinę rozpoczęło się zwiedzanie Muzeum w Oświęcimiu. Otrzymaliśmy urządzenia do odsłuchu oraz przewodnika, który opowiedział o zagładzie ludzi w tym obozie, przedstawił dane historyczne, zwrócił uwagę na poszczególne zdjęcia. Następnie przejechaliśmy do obozu w Brzezince.

Baraki i kominy wywarły na wszystkich niesamowite wrażenia. Jak ludzie ludziom zgotować mogli taki los?! Przed południem wyjechaliśmy do Częstochowy. Po obiedzie odbyło się spotkanie maturzystów diecezji ełckiej i białostockiej w Auli Ojca Kordeckiego. Ksiądz Mirosław Maliński „Malina” zapoznał maturzystów z działalnością duszpasterstwa akademickiego we Wrocławiu.

Opowiedział o sekretach miłości, objawił swoje świadectwo życia i życia znajomych. Powiedział, że nie można zrozumieć siebie, dopóki nie nastąpi spotkanie z Ojcem Niebieskim. Do szczęścia w codziennej bieganinie człowiekowi niewiele potrzeba.

Filozofia cieszenia się życiem zależy od nas samych, odkrywamy siebie robiąc rzeczy użyteczne dla innych, a szczęście pojawi się samo. Nie powinniśmy też zapominać o dziękowaniu za to, co już posiadamy. Po przerwie młodzież wysłuchała koncertu zespołu „Effata”.

Następnie młodzież miała okazję skorzystać ze spowiedzi, uczestniczyć w różańcu, Apelu Jasnogórskim oraz Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymka zakończyła się w Bazylice uroczystą mszą świętą, którą sprawował JE ks. Biskup Jerzy Mazur. Ksiądz Biskup modlił się za pomyślność dokonywanych przez młodzież wyborów życiowych, za pomyślność na egzaminach maturalnych nie tylko przybyłych na Jasną górę maturzystów, lecz wszystkich, którzy z różnych powodów pozostali w domach.

Ok. 24.30 wyjechaliśmy w drogę powrotną. Szczęśliwie dotarliśmy do Ełku prze godz. ósmą rano. Dziękujemy za opiekę ks. Ryszardowi Sawickiemu oraz pani Ewie Klepczyńskiej i pani Teresie Malc. Tegoroczną Pielgrzymkę Maturzystów zorganizowała pani Jolanta Opaluch.

przygotowała Wiesława Rowińska