wat 0214 kwietnia 2016 r. odbył się wyjazd uczniów technikum budownictwa i technikum geodezji do Warszawy. Cele wycieczki to: szkolenie w firmie Geberit dla uczniów o kierunku kształcenia budownictwo oraz zwiedzanie Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT przez uczniów o kierunku kształcenia geodezja.

W firmie Geberit uczniowie zostali zapoznani z systemami instalacyjnymi i rurowymi Geberit oraz wzięli udział w warsztatach praktycznych „Technologia montażu systemów rurowych Geberit”. Poza tym w ramach szkolenia nasi uczniowie uczestniczyli w prezentacji wieży instalacyjnej, która jasno i zrozumiale pokazała sposób działania instalacji wodno – kanalizacyjnej. Firma Geberit przyjęła naszą szkołę ciepło i serdecznie, a w przerwie na lunch uczestnicy szkolenia zostali poczęstowani przepyszną pizzą.

Na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej przyszli geodeci mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału, z zasadami rekrutacji na studia oraz posłuchać cennych uwag i porad starszych kolegów. Następnie uczniowie zapoznali się z zapleczem technicznym, sprzętem oraz wyposażeniem pracowni poszczególnych jednostek Wydziału.

Duże wrażenie zrobiły na uczestnikach wyjazdu nowoczesne i doskonale wyposażone laboratoria i sale ćwiczeniowe. Uczniowie mogli zobaczyć też pracownię bezzałogowych statków latających, popularnie zwanych dronami oraz obejrzeć w działaniu skaner laserowy. Przyszli geodeci zostali bardzo serdecznie przyjęci zarówno przez władze Wydziału, jak i przez pracowników naukowych oraz studentów

Organizatorzy wyjazdu:
Małgorzata Lutow,