bial2015 1W dniu 19.11.2015 r. uczniowie: 12 ucz. - IVa i 2 ucz. - IIIa pod opieką p. Małgorzaty Gałązki udali się do Białegostoku w celu zwiedzenia Pałacu i Ogrodu Branickich. W ramach realizacji tematu zajęć „Rewaloryzacja zabytkowych obiektów małej architektury”.

Młodzież zobaczyła barokowy ogród po rewaloryzacji – dziedziniec wstępny, baszty - „studnie”, dziedziniec paradny, partery bukszpanowe w ogrodzie górnym, teren dawnych boskietów, teren dawnego ogrodu chińskiego, pawilon pod Orłem, ogród dolny, Salon Toskański. Uczniowie zwiedzili również Pałac Branickich, w tym: Westybul główny, reprezentacyjną Aulę Wielką, kaplicę pałacową, piwnice pałacowe oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym odbywała się wystawa na temat rewaloryzacji.