II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

20180924 131007 hdrW dniu 24 września 2018 roku po raz kolejny odbyła się wizyta studyjna w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazur w Szymanach k. Szczytna. Celem jej było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem portu lotniczego jako podmiotu świadczącego usługi turystyczne dla turystów, integracja zespołu klasowego, a przy okazji zapoznanie się z regionem Warmii i Mazur.

W wizycie tej wzięło udział 30 uczniów klasy I OT kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej pod opieką wychowawcy i równocześnie nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych pani Małgorzaty Wiszniewskiej – organizatora wycieczki, oraz opiekuna - pani Katarzyny Mosiej - nauczyciela języka polskiego.

Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęło się od omówienia symboliki elementów występujących na fasadzie i wewnątrz terminalu uważanego za perłę architektury. Młodzież poznała historię powstania portu, zapoznała się z procedurami postępowania z klientem lotniska, obserwowała służby działające podczas lądowania i startu maszyn powietrznych.

Każdy z uczestników wyjazdu przechodził symulację kontroli bezpieczeństwa. Uczniowie mogli też zobaczyć pomieszczenia, w których swoją pracę wykonują pracownicy obsługi bagażowej. Kolejnym punktem programu była wizyta w siedzibie Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i prezentacja najnowocześniejszego strażackiego wozu bojowego „Pantera”.

Z dużym zainteresowaniem młodzież wysłuchała opowieści o pracy strażaków na tym lotnisku. Dopełnieniem zwiedzania było spotkanie z sokolnikiem i jego ptasim patrolem – sokołem i pustułką.

Wyjazd zakończył się LUNCHEM PILOTA, który każdy z uczestników otrzymał po intensywnym zwiedzaniu, a który wyjątkowo wszystkim smakował. Wycieczkę uważamy za udaną. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, że mamy tak piękny obiekt na naszym terenie.

Małgorzata Wiszniewska

MAPA STRONY