button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

20180924 131007 hdrW dniu 24 września 2018 roku po raz kolejny odbyła się wizyta studyjna w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazur w Szymanach k. Szczytna. Celem jej było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem portu lotniczego jako podmiotu świadczącego usługi turystyczne dla turystów, integracja zespołu klasowego, a przy okazji zapoznanie się z regionem Warmii i Mazur.

W wizycie tej wzięło udział 30 uczniów klasy I OT kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej pod opieką wychowawcy i równocześnie nauczyciela przedmiotów zawodowych turystycznych pani Małgorzaty Wiszniewskiej – organizatora wycieczki, oraz opiekuna - pani Katarzyny Mosiej - nauczyciela języka polskiego.

Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęło się od omówienia symboliki elementów występujących na fasadzie i wewnątrz terminalu uważanego za perłę architektury. Młodzież poznała historię powstania portu, zapoznała się z procedurami postępowania z klientem lotniska, obserwowała służby działające podczas lądowania i startu maszyn powietrznych.

Każdy z uczestników wyjazdu przechodził symulację kontroli bezpieczeństwa. Uczniowie mogli też zobaczyć pomieszczenia, w których swoją pracę wykonują pracownicy obsługi bagażowej. Kolejnym punktem programu była wizyta w siedzibie Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i prezentacja najnowocześniejszego strażackiego wozu bojowego „Pantera”.

Z dużym zainteresowaniem młodzież wysłuchała opowieści o pracy strażaków na tym lotnisku. Dopełnieniem zwiedzania było spotkanie z sokolnikiem i jego ptasim patrolem – sokołem i pustułką.

Wyjazd zakończył się LUNCHEM PILOTA, który każdy z uczestników otrzymał po intensywnym zwiedzaniu, a który wyjątkowo wszystkim smakował. Wycieczkę uważamy za udaną. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, że mamy tak piękny obiekt na naszym terenie.

Małgorzata Wiszniewska

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.