II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

dsc0188027.04 uczniowie z klasy IG/T uczestniczyli w akcji „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur”, organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Podobnie jak w ubiegłym roku sprzątaliśmy drogę prowadzącą do Miluk.

Do worków trafiły plastikowe i papierowe opakowania, butelki, puszki, tekstylia, fragmenty sprzętu AGD. Znaleźliśmy też zużyte opony oraz worki wypełnione gruzem. W kilku miejscach natknęliśmy się na dzikie „mini wysypiska”, które świadczą o tym, że nie wszyscy w należyty sposób dbamy o środowisko naturalne. Być może pozostawianie w przypadkowym miejscu śmieci, jest przejawem bezmyślności i nieświadomości, a może po prostu egoizmu i braku kultury. 

Udział w tego typu akcjach uczy nas pokory i wrażliwości na potrzeby środowiska. Pozwala zrozumieć znaczenie i konieczność ochrony przyrody i na pewno kształtuje postawę człowieka odpowiedzialnie korzystającego z jej dóbr.

 

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE

Back to top