button oferta1

buttom books1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

1wW ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 21 grudnia 2018 r. w auli szkolnej obejrzeliśmy przedstawienie pt.: „Przychodzi Król”.

Pierwsza scena przedstawiała „zwariowane jasełka”, na pozór śmieszne ale pozbawione głębi Bożego Narodzenia. Kolejne sceny miały zupełnie inny wydźwięk. Ukazywały miłość Józefa i Maryi, ich wzajemne zaufanie i zawierzenie Bożym planom jakie im Archanioł Gabriel objawił w scenie Zwiastowania Maryi.

Jasełka przedstawiały w jaki sposób człowiek odrzuca Boga i czyni sam siebie panem swego życia jak również pokazane zostały konsekwencje tych niewłaściwych wyborów, w które chce wchodzić Jezus ze swoim królowaniem przynosząc miłość, pokój i dobro.

W przygotowaniu przedstawienia zaangażowali się następujący uczniowie:

• 9 ucz. kl. I OT -  Bagińska Martyna, Gotowiec Ola, Jaśków Wiktoria, Kacprzyk Monika, Kaczmarczyk Martyna, Kleinschmidt Gabrysia , Piotrowska Dominika, Rogowska Kinga, Wróblewska Natalia
  • 5 ucz. kl. I A - Jagłowska Izabela, Jarosławska Kamila, Kapla Klaudia, Ostapkiewicz Karolina, Komosińska Weronika
  • 2 ucz. kl. I T - Siłkowska Paulina, Wróblewski Jakub
  • 2 ucz. kl. II A/B - Duda Agnieszka, Zastocka Weronika
  • 3 ucz. kl. II G/T - Kozłowska Krystyna, Łajewska Martyna, Nietupska Julia
  • 6 ucz. kl. II OT - Cybula Ewa, Faryn Karolina, Popowska Katarzyna, Semla Zuzanna, Szymańska Julia, Wiszniewska Justyna,
  • 4 ucz. kl. III G/T - Arciszewski Mateusz, Gordon Karolina, Jasionowski Dawid, Sikorski Szymon
  • 1 ucz. kl. III B - Łapiński Sebastian

W sumie w przedstawieniu wzięło udział 32 uczniów z ośmiu klas Technikum nr 1.

Przygotowanie przedstawienia
Beata Czaplicka