II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
w roku szkolnym 2018/2019

olimpiada turystyka 018W dniu 25 października 2018 r odbył się szkolny etap VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Szósta edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka w przyrodzie”.

Ma ona na celu zainteresowanie uczestników zasobami i walorami przyrodniczymi w turystyce, pogłębienie ich wiedzy dotyczącej osobowości przyrody ożywionej i nieożywionej oraz możliwości ich poznania dzięki turystyce, a także udziału turystyki w jej ochronie.

Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce będzie zaprezentowanie projektu zagospodarowania turystycznego wybranego obszaru lub obiektu cennego przyrodniczo.

Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego i jest wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Udział w Olimpiadzie daje możliwość:

• sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej
  • poszerzenia zainteresowań w zakresie turystyki
  • zwolnienie finalistów Olimpiady z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej
  • przyjęcia laureata Olimpiady na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie z klasy III OT Technikum obsługi turystycznej. W etapie okręgowym, które odbędą się 07.01.2019 r. wezmą udział uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów: Julia Wielgat (III OT) i Piotr Budziński (III OT)

Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie olimpiady.

Organizatorzy:
Małgorzata Wiszniewska, Agnieszka Gajewska – nauczyciele ZS nr 1