globalna 3W Zespole Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego odbył się Tydzień Edukacji Globalnej. Uczniowie klas Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w dniach 16-22 listopada 2015 roku, aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych na godzinie wychowawczej.

Uczniowie mieli zrealizować zadanie projektowe, które trwało przez cały tydzień EG: RÓWNOŚĆ OD SŁÓW DO CZYNÓW. Wychowawcy oraz nauczyciele biorący udział w Edukacji Globalnej prezentowali uczniom, czym jest Edukacja Globalna, jakie są jej cele, jakie kreuje postawy i wartości u młodego człowieka. Następnie w klasie, w grupach uczniowie mieli na plakacie przedstawić, co dla nich oznacza słowo RÓWNOŚĆ.

Zadanie projektowe było zawarte w prezentacji. Forma, kształt i oprawa pracy była dowolna. Efekty pracy zespołów klasowych można obejrzeć na korytarzach szkolnych Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku. Maria Bogdzio - nauczyciel zespołu projektowego.