turystyka olimpW dniu 30 października 2017 roku odbył się szkolny etap V Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Jubileuszowa piąta edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Ma ona na celu zainteresowanie uczestników dziedzictwem kulturowym regionu, z którego się wywodzą, zainteresowanie ich własnymi „korzeniami” poprzez poznanie, kontakt z rdzennymi mieszkańcami i ich kulturą oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturowym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obyczajów, itp.

Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce będzie zaprezentowanie zasobów i walorów kulturowych swojego regionu, a także lokalnych produktów i atrakcji turystycznych zakresu kultury ludowej.

Zasoby kultury ludowej stanowią zarówno materialne, jak i niematerialne (folklor) elementy jej dziedzictwa. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.     Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie z klasy III technikum obsługi turystycznej. W etapie okręgowym, które odbędą się 04.01.2018 r wezmą udział uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów: Ewelina Dymek i Jolanta Konopka.

Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie olimpiady.

Organizatorzy: Małgorzata Wiszniewska, Hubert Górski – nauczyciele ZS nr 1