wiedzaturystyczna 1W dniu 03 listopada 2016 r odbył się szkolny etap IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowany wspólnie z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Czwarta edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka kulinarna – apetyt na region”.

Ma ona na celu zwrócenie uwagi na szlaki kulinarne i produkty regionalne jako produkty turystyczne. Turystyka kulinarna jest jednym z najciekawszych zjawisk inspirowanych tradycjami i nowinkami kulinarnymi w polskiej turystyce XXI wieku. Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce będzie zaprezentowanie istniejącego lub zaprojektowanego przez siebie kulinarnego produktu turystycznego. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie z klas II i III technikum obsługi turystycznej. W etapie okręgowym, które odbędą się 11.01.2017 r wezmą udział uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów: Aneta Paczesna (III OT) i Marcin Gutowski (III OT)

Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie olimpiady.

Organizatorzy:
Małgorzata Wiszniewska, Hubert Górski – nauczyciele ZS nr 1