1720Już po raz kolejny uczniowie klas o kierunku kształcenia ochrona środowiska badali parametry wody jeziora Selment w Szeligach k. Ełku. Organizatorem akcji była firma Animex Foods sp. z o.o. Oddział w Ełku.

Obchody Światowego Dnia Monitoringu Wód rozpoczęły się od krótki prelekcji o zasadach ochrony środowiska oraz działaniach Animex Foods na rzecz zrównoważonego rozwoju. Prelekcję wygłosiła p. Ewelina Kościuczuk z firmy Animex Foods Oddział w Ełku.

Następnie uczniowie określili podstawowe parametry wody jeziora Selment- pH, przezroczystość, temperaturę, zawartość tlenu, zawartość azotanów, fosforanów, azotynów. Po części badawczej rozpoczęła się część konkursowa. Drużyny miały za zadanie przygotować plakat promujący ochronę wód, ułożyć przysłowia o wodzie z rozsypanki wyrazowej, wypisać rzeczowniki do słowa "woda" oraz odgadnąć wyrazy związane ze środowiskiem wodnym na podstawie podanych skojarzeń.

Zabawa połączona z nauką wyłoniła drużynę zwycięską, którą tworzyli Anna, Paulina, Beata i Jakub z klasy IVO.