2019 dzien otwarty szkoly pasek odwolany

button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

3W dniach 07 – 10.03.2019 r 32 uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej z klas: I OT – 18 osób, II OT – 9 osób, III OT – 2 osoby i IV OT 3 osoby, uczestniczyło w zorganizowanym przez Szkolne Biuro Turystyczne pod nadzorem nauczycieli przedmiotów zawodowych turystycznych: p. Małgorzaty Wiszniewskiej i p. Agnieszki Gajewskiej wyjeździe turystyczno – krajoznawczym do Berlina.

Program wyjazdu obejmował:

  • zwiedzanie walorów antropogenicznych Poznania tj.: Stary Rynek z Ratuszem, Zamek Cesarski, Browar Poznański, okolice jeziora Maltańskiego;
  • zwiedzanie walorów antropogenicznych Berlina, tj. Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Pomnik Ofiar Holocaustu, Bundestag, Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska, Wieża Telewizyjna na Alexanderplatz;
  • pobyt na Światowych Targach Turystycznych – ITB Berlin.

Światowe Targi Turystyczne – ITB Berlin to największe targi turystyczne. To również ważne wydarzenie dla przedstawicieli branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Prezentowały się na nich niemal wszystkie kraje świata (187 krajów).. Dokonał się także kompleksowy przegląd gałęzi rynku turystycznego.

Poszczególne kraje prezentowały swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych. W targach brały również udział międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, różnych form turystyki, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego.

Ponadto poza organizacją targów uczniowie zapoznawali się z pracą pilota wycieczek w praktyce poprzez osobiste prezentacje wybranych odcinków trasy w Poznaniu i Berlinie.

Cała impreza została kompleksowo przygotowana zgodnie z zasadami programowania i realizacji imprez, co oznaczało skorzystanie z wyżywienia i noclegu w obiektach hotelarskich, z obsługi autokarowej i pilotażu wycieczek.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, pomimo bólu nóg i ogólnego zmęczenia. Pogłębili swoją wiedzę zawodową. Mieli również możliwość zastosować ją w praktyce.

Małgorzata Wiszniewska
Agnieszka Gajewska

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.