gorski 2Dnia 14 grudnia 2017 roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie zorganizował seminarium dla dyrektorów i nauczycieli szkół z województwa Warmińsko-Mazurskiego pt. „Szkoła jako miejsce rozwoju ekonomii społecznej”.

Spotkanie otworzyła Pani Wiesława Przybysz dyrektor ROPS, wprowadzając zebranych w tematykę ekonomii społecznej i jej rozwoju w naszym regionie.Kolejni prelegenci opowiadali o sytuacji spółdzielni uczniowskich w Polsce oraz o możliwościach tworzenia i finansowania takich podmiotów w szkołach Warmii i Mazur.

Jednym z prelegentów był nauczyciel Naszej szkoły - Hubert Górski, który przedstawił uczestnikom seminarium dobre praktyki współpracy Zespołu Szkół nr 1 z Ośrodkiem Wparcia Ekonomii Społecznej w Ełku. Zebrani mieli okazję poznać efekty projektów realizowanych przez uczniów przy wsparciu p. Huberta oraz zapoznać się z realizowaną w szkole ścieżką pobudzania aktywności uczniów w obszarze ekonomii i przedsiębiorczości społecznej.