wiosenka 14W dniu 21 marca 2016 roku w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Zaprosiliśmy gimnazjalistów, którzy w bieżącym roku kończą naukę w gimnazjum do udziału w konferencji "Zdrowe żywienie i aktywny tryb życia".

Gościli u nas gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 w Ełku oraz Gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim.

W programie konferencji przygotowaliśmy dla uczniów prezentacje kierunków kształcenia, spotkanie z dietetykiem Panią Justyną Kondratowicz, która przybliżyła gimnazjalistom istotę racjonalnego odżywiania oraz omówiła poszczególne piętra nowej piramidy żywienia. Nasza specjalistka od racjonalnego odżywiania przygotowała uczniom „Quiz-15 pytań o zdrowym odżywianiu”.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody: zdrowe przekąski, snackboxy oraz kubek termiczny! Następnie założyciele i trenerzy z siłowni VipGym w Ełku zaprezentowali podstawy treningu intensywnego jakim jest crossfit. Dominik i Jakub Golak w dokładny i techniczny sposób pokazali uczniom jak ważna w życiu codziennym jest prawidłowa postawa oraz praca ze sprzętem, w tym ze sztangą, giriami, kettlebell oraz skakanką.

Na zakończenie pokazu trenerzy przygotowali mały konkurs, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz gimnazjaliści. Pomimo zaciętej rywalizacji Dominik i Jakub Golak postanowili nagrodzić wszystkich uczestników karnetami na siłownię VipGym!

Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczny montaż słowno-muzyczny, który był idealnym podsumowaniem!

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Dniach Otwartych, które odbędą się już 23 kwietnia! - Na ten dzień mamy przygotowanych mnóstwo atrakcji, konkursów oraz ciekawych nagród!