Jasna GóraW dniach 09-10 października 2015 r., 28 uczniów z klas kończących: 6 ucz.-IV D/G, 6 ucz.-IV OT i 16 ucz.- IV B, uczestniczyło wraz z p. dyr. D. Wojtowicz ip. A. Korzeniecką- Duenas, p. Jolantą Opaluch i p. B. Czaplicką oraz ks. Markiem Bednarskim w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Do Sanktuarium Matki Boskiej Jasnogórskiej przybyliśmy ok. godz. 14:20. Po zrobieniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia zwiedziliśmy „Skarbiec”, „Arsenał”, a zwolennicy pięknych widoków podziwiali wieży panoramę Częstochowy. Następnie zgromadziliśmy się w Sali Ojca Kordeckiego, gdzie spotkanie dla maturzystów rozpoczęła konferencja: „By nie zmarnować przyszłości”, po niej odbył się program ewangelizacyjny prowadzony przez seminaryjny zespół „Effata”.

W kaplicy przed cudownym obrazem uczestniczyliśmy w modlitwie narodu: Apelu Jasnogórskim, nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach Jasnogórskich oraz Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Romualda Kamińskiego w intencji wszystkich maturzystów. Po Mszy św. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ełku.

Po przyjeździe uczniowie dzielili się duchowymi przeżyciami. Jedna z uczennic napisała, że z innej perspektywy spojrzała na swoje życie, szczególnie na te momenty, które sprawiały ból i cierpienie. „Odnalazłam Boga, który kocha i pragnie naszego dobra. Boga, któremu mogłam powiedzieć o swoich troskach i zmartwieniach”. Jeszcze inna, że dzięki udziałowi w pielgrzymce „doszła do wniosku, że powinna bardziej dbać o siebie i swoje życie duchowe”.