10 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 77 rocznicy Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 7 rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystość rozpoczęła się od wyświetlenia filmu pt. „Katyń”, który przypomniał młodzieży fakty historyczne.

Następnie Julita Kukowska z kl. III OT i Damian Gajko z kl. I B poprowadzili dalszą część akademii. Natalia Deczewska, Kamila Pruszyńska i Maksymilian Olszewski z kl. III OT oraz Natalia Zera z kl. II A recytowali wiersze, a Karolina Skorupa z kl. IV A uświetniła całość śpiewem i grą na skrzypcach. Głosu „z przeszłości” użyczył Piotr Jankowski z kl. III B. Pani Katarzyna Mosiej czuwała nad całością, a szczególnie nad efektami muzycznymi.

Dekoracje przygotowała pani Katarzyna Maciaszek z klasą II A architektury krajobrazu – dziękujemy! Po akademii Kamila Jankowska i Katarzyna Zalewska z kl. IV OT zapaliły znicz pod tablicą Bolesława Bartoszewicza upamiętniającą jedną z ofiar Zbrodni Katyńskiej, która znajduje się w szkolnym ogrodzie. Dziękujemy młodzieży i Pani Kasi za tę piękną lekcję historii!