otk 1Dnia 20.10.2017 r. z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyły się w szkole warsztaty oraz spotkania z absolwentami naszej szkoły. Tegoroczne hasło tygodnia kariery brzmiało: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Warsztaty prowadziła pani Krystyna Olszewska - pedagog, doradca zawodowy z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku oraz pani Anna Dolistowska-Buza - doradca zawodowy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, Oddział Zamiejscowy w Ełku.

Warsztaty prowadzone przez panią K. Olszewską skupiały się na poszukiwaniu czynników wpływających na rozwój postawy przedsiębiorczej ludzi oraz związków pomiędzy posiadanymi cechami osobowości, a wyborem ścieżki kariery. Pani A. Dolistowska-Buza przedstawiła sposoby poszukiwania pracy zagranicą oraz dokumenty Europass.

Uczniowie mieli możliwość utworzenia Curriculum Vitae oraz Paszportu językowego w trybie on-line, a także kontaktowali się na czacie z doradcami EURES. Gośćmi specjalnymi byli absolwenci naszej szkoły: pan Marcin Przygodziński, pan Paweł Gąska oraz pan Rafał Pogorzelski. Panowie opowiadali o swoich sukcesach, jakie osiągnęli w życiu zawodowym, dzięki wykorzystaniu swoich zdolności, umiejętności oraz samodoskonaleniu.

Przedstawiali swoje pasje, poprzez które próbowali zachęcić młode pokolenie do poszukiwania i rozwijania swoich zainteresowań oraz pozytywnego podejścia do życia. Spotkanie z naszymi absolwentami filmował pan Marek Sójka.

Organizatorem szkolnej inicjatywy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery była Iwona Piaścik – szkolny doradca zawodowy.