lokomotywa 0212 czerwca 2019 r., w ramach rozwoju czytelnictwa i współpracy ze środowiskiem, w ogrodzie szkolnym młodzież pod opieką bibliotekarzy naszej szkoły spotkała się z dziećmi z Przedszkola Jedyneczka.

W cieniu ogromnych drzew i otoczeniu pięknych kwiatów, pielęgnowanych przez uczniów architektury krajobrazu, odbyła się recytacja "Lokomotywy" Juliana Tuwima w wykonaniu Wiktorii Drzymkowskiej i Wiktorii Sztyruk z klasy I A. Po recytacji dzieci odpowiadały na pytania młodzieży i za dobre odpowiedzi były nagradzane naklejką z uśmiechem. Następnie –  "byle nie do Warszawy... odjechał wesoły pociąg", prowadzony ogrodowymi dróżkami przez Mateusza i Dawida. W czasie odpoczynku dzieci wchodziły do środka lokomotywy, żeby zaspokoić swoją ciekawość i zobaczyć ogród z innej perspektywy.

Wszystkim maluszkom pomagały: Iza, Weronika i Wiktorie oraz nasi chłopcy. Dzieci bawiły się także w naśladowanie figur i gestów. Na zakończenie Iza przeczytała książeczkę o podróży rodziny państwa Wiśniewskich, a Wiktoria – książeczkę o tym, co dzieci widziały podczas przejażdżki pociągiem. Dzieci z Jedyneczki zaśpiewały nam swoje przedszkolne piosenki o wiośnie, która już się kończy, ale żegna nas w tym roku niesamowitymi upałami.