W grudniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Agnieszkę Łukszewicz i Ewelinę Jackiewicz wzięli udział w konkursie organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) pt. "Bliżej pszczół" na poziomie etapu szkolnego.

Po sprawdzeniu prac przez organizatora okazało się, że nasze dwie uczennice klas maturalnych: Paulina Raczyńska z kl. 4G i Aleksandra Kolenda z kl. 4B przeszły do kolejnego etapu – centralnego, który odbędzie się w Lublinie.

Uczennice pojadą zmierzyć się z innymi uczestnikami pierwszego marca 2017 r., pod opieką pani Eweliny Jackiewicz. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu z zakresu wiedzy o hodowli pszczół. Uczestniczki wraz z opiekunką wezmą udział w zwiedzaniu Lublina oraz będą uczestniczyły w konferencji o pszczołach.

Nagrodą główną są indeksy na KUL-u na kierunek architektura krajobrazu lub gospodarka przestrzenna. Oprócz nagród za pierwsze miejsce, organizatorzy przewidują inne cenne nagrody rzeczowe.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!