Jedna z największych inwestycji Powiatu Ełckiego już zakończona.Na otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 1 przyjechała minister sportu Joanna Mucha. Wstęgę uroczyście przecinali Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, starosta ełcki Krzysztof Piłat oraz przedstawiciele ełckich władz samorządowych i wykonawcy inwestycji.

Nowy sprzęt do uprawiania takich dyscyplin jak rzut dyskiem, skok o tyczce czy rzut oszczepem przetestowali uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku i Warszawy. Już nic nie przypomina zaniedbanego obiektu, jaki był w tym miejscu jeszcze kilka lat temu.

Na ten obiekt czekamy od 2005 roku, wtedy zaczęła powstawać pierwsza dokumentacja – mówiła Danuta Wojtowicz, dyrektor ZS1. – Dzięki temu nowemu stadionowi będziemy mogli kontynuować chlubne sportowe tradycje szkolne.

Tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 do Ełku przyjechała minister Joanna Mucha. Minister podkreślała, że w erze piłki nożnej otwieranie stadionów lekkoatletycznych to dla niej przyjemność.

Kiedy odbieram inwestycje, wszystkim mówię, żeby pozwolili tej inwestycji się „niszczyć” – powiedziała Joanna Mucha. – To jest miejsce, gdzie każda rysa to pot naszych zawodników, ludzi, którzy tutaj szlifują swój charakter.

Ełk ma tradycje lekkoatletyczne, obecnie kontynuują je zawodnicy KS Pojezierze Ełckie.

Musimy odbudować lekką atletykę w Ełku – przyznał starosta Krzysztof Piłat. – Mamy kim i mamy na czym te założenia realizować. Jestem dumny, że jest w Ełku taki obiekt.
Jego użytkownicy mają do dyspozycji bieżnię, boisko do piłki ręcznej 20×40 m, do siatkówki 9×18 m i do koszykówki 15×28 m oraz korty tenisowe. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony, a na trybunach może zasiąść nawet 600 osób. Po godz. 16 będzie udostępniany mieszkańcom miasta i powiatu, do tej godziny korzystać będą z niego uczniowie ełckich szkół.

Przebudowa stadionu kosztowała 5,6 mln zł, prawie milion złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.