button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

fb img 1544113017095W dniu 5 grudnia 2018 r., w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, 10 uczennic klasy I OT wraz z opiekunem p. B. Czaplicką, uczestniczyło w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas.

Uroczystości rozpoczęła Eucharystia sprawowana w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, pod przewodnictwem J. E ks. biskupa Jerzego Mazura SVD, który w homilii przypomniał ewangeliczne inspiracje wolontariatu. Dalsza część uroczystości odbywała się w Ełckim Centrum Kultury, gdzie między innymi mogliśmy obejrzeć przepiękne przedstawienie pt. „Wolność - kocham i rozumiem” zaprezentowane przez uczniów SP im. Armii Krajowej w Janówce.

Ogłoszono również wyniki diecezjalnego konkursu pt.: „Wolontariusz - moje miejsce w Ojczyźnie”, którego celem było budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, kultywowanie dziedzictwa narodowego, kształtowanie postaw obywatelskich, nauka wyrażania siebie poprzez pracę twórczą.

W kategorii szkół średnich, należało przygotować 60 sekundowy film. Z naszej szkoły wpłynął do komisji konkursowej jeden film, tworzony przez 11 uczennic klasy I OT- przy największym udziale jednej z nich: Wiktorii Jaśków i zajął pierwsze miejsce.

Oprócz otrzymanych upominków nagrodą główną dla zwycięzców jest wyjazd na wycieczkę na Kresy Wschodnie do: Smoleńska, Katynia, Mińska i Grodna, planowany na kwiecień 2019 r.

Podczas trwającej gali wolontariatu nasza młodzież była zaangażowana w czasie Eucharystii w liturgię (czytanie, psalm) oraz obsługę szatni w Ełckim Centrum Kultury podczas przebiegu uroczystości.

(BB)