W dniu 5 grudnia 2022 r., z racji zbliżających się obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 4 uczniów wraz z opiekunem Szkolnego Koła Caritas p. B. Czaplicką, uczestniczyło w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas.

Uroczystości rozpoczęła Eucharystia sprawowana w kościele p.w.  Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.  Dalsza część uroczystości odbywała się w Ełckim Centrum Kultury. Ogłoszono między innymi, wyniki diecezjalnego konkursu artystycznego, promującego postawy prospołeczne i idee wolontariatu inspirowane hasłem „Lekarstwem człowiek”.

Uczniowie naszej szkoły, w składzie:

• Karolina Kondracka - kl. IV OT p
  • Godlewski Jakub - kl. IV Bp
  • Stankiewicz Weronika, Karol Pieczurczyk, Gabriela Kunda - kl. IV OT g

Zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich, za videoklip (zgodnie z regulaminem nie przekraczający 3 minut)  wyrażający powyższe idee. Podczas trwającej gali wolontariatu młodzież, podobnie jak w ubiegłych latach, była zaangażowana w obsługę szatni w Ełckim Centrum Kultury podczas przebiegu uroczystości.

Beata Czaplicka