Patron130 maja 1979 roku Technikum Chemiczno-Spożywczego w Ełku, obecnie Zespół Szkół nr 1 w Ełku, otrzymuje imię Jędrzeja Śniadeckiego. Dyrekcji Szkoły zostaje uroczyście przekazany sztandar.

Jędrzej Śniadecki (1768-1838) - nieprzeciętna postać polskiego Oświecenia, wielki patriota i uczony, wniósł wielkie zasługi dla polskiej chemii. Zasłynął jako chemik, lekarz, biolog, publicysta, dietetyk, krzewiciel zdrowego trybu życia i higieny.

30 listopad jest Dniem Patrona Szkoły. Dzisiaj w auli szkolnej przedstawiciele klas pierwszych rozwiązywali test dotyczący życia i działalności Jędrzeja Śniadeckiego. Najwięcej punktów zdobyła klasa IA/B.

Czy ta klasa wygra Konkurs o patronie Szkoły? Wyniki konkursu w przyszłym tygodniu.

Organizatorzy konkursu o patronie szkoły