post 02W dniu 12 maja 2016 roku odbyła się debata szkolna z uczniami Zespołu Szkół nr 1 dotycząca celów Polityki Oświatowej Samorządu Terytorialnego.

Celem spotkania było rozpowszechnienie wiedzy o celach dla oświaty w Ełku wśród uczniów oraz sformułowanie pomysłów na konkretne działania i zmiany w naszej szkole, które pozwolą realizować przyjęte cele strategiczne.

14 uczniów reprezentujących młodzież naszej szkoły zapoznała się z 6 celami strategicznymi Polityki Oświatowej Samorządu Terytorialnego dla Powiatu Ełckiego na lata 2016-2023 uchwalonymi przez Radę Powiatu Ełckiego w dniu 30 marca 2016 roku. Następnie uczniowie pracowali w czterech grupach nad obszarami:

• lekcje, metodyka i sposoby nauczania
  • zajęcia i aktywności pozalekcyjne, współpraca pozaszkolna
  • przestrzeń szkoły (ew. sprzęt/infrastruktura)
  • relacje, współpraca, działania społeczne.

Wszyscy uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na każdy z czterech obszarów. Efektem pracy były wypracowane cztery plakaty zawierające konkretne propozycje z każdego obszaru w celu osiągnięcia przez szkołę przyjętych celów strategicznych.

Debatę prowadziły:
pani dyrektor Danuta Wojtowicz