krew 229 marca 2017 r w auli szkolnej odbyła się akcja honorowego oddawania krwi przeprowadzona przez Terenową Stację Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Ełku.

Pełnoletnia młodzież chętnie wyrażała wolę oddania tego daru ratującego życie. Każdy uczeń musiał wypełnić obszerną ankietą, przejść rozmowę kwalifikacyjną i podstawowe badania lekarskie. Zgłaszali się nie tylko chłopcy, ale także i odważne dziewczęta.

Każde z nich oddało 450 ml krwi. Do udziału w akcji zgłosiło się 19 osób, kilka jednak nie przeszło badań lekarskich. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, napój i 10 czekolad. Krew zostanie przekazana do Kliniki Onkologii Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie”.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani pedagog – Lilla Harasim we współpracy z panią Izą Maciejewską z CKPiU. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom i organizatorom!