karierazaw 0120.10.2016 roku w ramach 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się w szkole konferencja pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Celem konferencji było uzmysłowienie młodzieży, że powinni stawać się kreatorami swojej drogi edukacyjno-zawodowej, że decyzje zawodowe należy podejmować świadomie i warto konsultować je z fachowcami zasięgając ich rad i opinii.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli: pani Katarzyna Olesik – fizjoterapeutka, pan Michał Klonowski - właściciel firmy budowlanej, państwo Beata i Zbigniew Chojęta - właściciele zakładu fotograficznego, pani Anna Dolistowska – Buza - doradca EURES oraz pani Krystyna Olszewska - pedagog, doradca zawodowy. Uczestnikami konferencji byli uczniowie klas trzecich i czwartych technikum oraz klasy trzecie zawodowe.

Organizatorem przedsięwzięcia była pani Iwona Piaścik- szkolny doradca zawodowy.