II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
przedmioty humanistyczne i języki obce, przedmioty zawodowe, przedmioty matematyczno-przyrodnicze
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
Harmonogram zajęć językowo-pedagogiczno-kulturowych grupa 1
w roku szkolnym 2018/2019

2018 zaduszki 0509 listopada 2018r. odbyły się w Naszej Szkole Zaduszki patriotyczne, które w nostalgiczny i nastrojowy sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawienie składało się z tekstów poetyckich i fragmentów prozy mówiących o poległych za ojczyznę, o tych, którzy musieli emigrować i tęsknili za Polską oraz o cierpieniu matek, które straciły synów, czy kobiet, które bolały nad stratą ukochanych, bliskich. Spektakl przedstawił ideę mesjanizmu polskiego oraz nadzieje Polaków na nową Rzeczpospolitą po odzyskaniu niepodległości.

Pojawiły się teksty Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Norwida, Elizy Orzeszkowej, Stefana Żeromskiego. Recytowane profesjonalnie przez uczniów fragmenty literatury przeplatane były śpiewem pieśni patriotycznych. Wystawienie Zaduszek powiązane było z akcją Ministra Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” polegającej na wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego o godzinie 11.11.

Zaduszki patriotyczne przygotowały: Agnieszka Łukaszewicz i Katarzyna Mosiej. Autorką scenariusza jest Agnieszka Łukaszewicz. Scenariusz otrzymał wyróżnienie w Konkursie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli na scenariusz działań edukacyjnych „Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE