Sebastian Ocimek to pogodny i dobry uczeń, który uczył się w naszej szkole (Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku) w klasie o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Największą pasją, a wręcz całym jego życiem była piłka nożna.

W wakacje, po ukończeniu pierwszej klasy, w dniu 15 sierpnia 2020 roku, brał udział w swoim pierwszym meczu ligowym Pojezierze Prostki – Rona 03 Ełk. Wielki debiut i radość. Wychodząc do dośrodkowania, wyskoczył do piłki i zderzył się z bramkarzem własnej drużyny. Okazało się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku Sebastian doznał urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym, co w praktyce oznacza paraliż od szyi w dół. Niektórzy z naszych uczniów byli na tym meczu i opowiadali dramatyczne sceny jakie rozegrały się na boisku.

Sebastian jest niewątpliwie wielkim wojownikiem. Od sierpnia 2020 roku trwa nieustanna walka o powrót do jak największej sprawności fizycznej. Rzesze ludzi dobrej woli organizuje różnego rodzaju akcje, zbiórki, festyny oraz mecze.

W pomoc dla Sebastiana zaangażowano prasę i media ogólnopolskie. Nasz samorząd szkolny we wrześniu 2020 roku przeprowadził również zbiórkę pieniędzy, którą przekazał do fundacji Pomagam.pl, zajmującą się zbieraniem środków na rehabilitację. Pomimo, że Sebastian nie jest już uczniem naszej szkoły, gdyż jego niepełnosprawność nie pozwala mu kontynuować praktycznej nauki zawodu, chcemy mu pokazać, że jesteśmy nadal z nim w tym trudnym dla niego czasie. Samorząd szkolny organizuje „Mikołajkowy Kiermasz Ciast”. Zebrane środki chcemy podarować Sebastianowi, który obecnie przebywa w najnowocześniejszym ośrodku rehabilitacji neurologicznej w Polsce: Centrum Origin w Otwocku. Jak się domyślacie Sebastian będzie potrzebował nieustannej rehabilitacji, a zatem potrzeby finansowe są ogromne.

Więcej szczegółów na poniższych stronach: