Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w konkurs historyczny „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, którego pomysłodawcą jest marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Na konkurs wpłynęło 3 700 prac.

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych udowodniła, że mimo upływu lat pamięć o katyńskim mordzie i jego ofiarach jest pielęgnowana przez kolejne pokolenia. Pracę można było wykonać w trzech kategoriach:

• plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
  • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
  • tekst piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Nasi uczniowie nie stanęli na podium, ale zainteresowanie konkursem było ogromne.

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały nauczycielki historii

Ewelina Jackiewicz i Joanna Gaworska.

Nasi uczestnicy:

• praca plastyczna: Łukasz Pycz kl. 2OTg, Alicja Lachowicz kl. 1G, Aneta Borowska 2Tp, Izabela Jagłowska kl. 3A, Klaudia Kapla 3A, Karolina Leszczyńska kl. 3OT, Weronika Zacharska kl. 2Gg;
  • tekst piosenki: Dominika Wiszowata kl. 2Gp, Martyna Kaczmarczyk kl. 3OT.