W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednocześnie rok 2021 jest rokiem Konstytucji 3 Maja.

Z tego względu zachęcamy do udziału w tegorocznych obchodach tej uroczystości w formie online. Przygotowałyśmy prezentację, w której zamieszczono również zadania do wykonania, zachęcamy do obejrzenia i podjęcia wyzwania. Ogłaszamy także konkurs "Rocznica 3 Maja wierszem pisana".

PREZENTACJA

Rocznia 3 maja wierszem pisana

Rocznica 3 maja wierszem pisana

Regulamin konkursu na wiersz z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

I. Cele:

• upamiętnienie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
  • rozpowszechnianie wiedzy o Konstytucji 3 Maja,
  • utrwalanie postaw patriotycznych,
  • zachęcanie uczniów do tworzenia własnych wierszy,
  • doskonalenie umiejętności tworzenia tekstów literackich.

II. Adresaci: Konkurs skierowany jest do uczniów klas Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.

III. Warunki uczestnictwa:

1. Warunkiem konkursu jest napisanie autorskiego wiersza z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, nigdzie wcześniej niepublikowaną i nienagradzaną.
  3. Pracę należy przesłać w pliku PDF.
  4. Praca konkursowa nie może naruszać praw osób trzecich.
  5. Pracę wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (zob. załącznik nr 1) należy przesłać na adres mailowy organizatorek konkursu. Karta zgłoszenia musi być przesłana w formie skanu.
  6. Pracę i kartę zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy organizatorek konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 maja 2021 r.

IV. Wymagania dotyczące wiersza:

Zgłoszony do konkursu wiersz musi spełniać następujące kryteria:

1. zgłaszający jest autorem wiersza (uczeń podaje na stronie tytułowej swoje imię i nazwisko, adres mailowy)
  2. jest napisany w języku polskim
  3. format A4, czcionka: Times New Roman, rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5.

V. Komisja Konkursowa:

1. Prace będzie oceniać Komisja powołana przez Organizatora.
  2. Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3 technikum i uczniowie klas 1-3 branżowej szkoły I stopnia.
  3. Decyzja Komisji jest ostateczna.
  4. W każdej kategorii Komisja wyłoni dwóch zwycięzców oraz wyróżnienia.

VI. Kryteria oceniania prac konkursowych:

• spełnienie wymaganych kryteriów określonych w regulaminie
  • zgodność z tematyką
  • pomysłowość, kreatywność ucznia
  • atrakcyjność wiersza
  • poprawność językowa
  • twórczy sposób ujęcia tematu
  • oryginalność.

VII. Ogłoszenie wyników:

1. Informacje o konkursie, regulamin zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku, na której zostanie zamieszczona informacja o wynikach konkursu wraz z nazwiskami laureatów.
  2. Po zakończeniu konkursu laureaci otrzymają informację o sposobie przekazania nagrody oraz o terminie podsumowania konkursu.

VIII. Postanowienia ogólne:

1. Przystąpienie konkursu jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu.
  2. Na wszelkie pytania uczestników odpowiadają organizatorki konkursu pani Ewelina Ewa Jackiewicz i pani Joanna Gaworska.

Zachęcamy do udziału. Jackiewicz Ewelina i Joanna Gaworska