W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2014 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie.

Liczba uczniów uprawnionych spoza kryterium to 5 % na poziomie klasyIII Ponadgimnazjalnej. Uczniowie niepełnosprawni, muszą posiadać niepełnosprawność wynikającą z rozporządzenia i posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego w związku z daną niepełnosprawnością przez Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną.

W 2014 r. do otrzymania podręczników uprawnione są nowe grupy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, tj. uczniowie:

• słabosłyszący,
  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.

DOKUMENTY: