2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

DSC069858 nowel obrazujących głęboki patriotyzm i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka w ciągu 100 lat dziejów Polski – to lektura  na 8 edycję Narodowego Czytania 2019.

7 września 2019 r. ucznnice naszej szkoły: Agnieszka Duda, Zofia Wesołowska, Paulina Siłkowska, Klaudia Kapla,Weronika Komosińska i Magdalena Zachariasz  pod opieką pań: Agnieszki Kwiatkowskiej i Wiesławy Rowińskiej wzięły udział w 8 Narodowym Czytaniu. Młodzież przygotowała plakaty oraz zadania związane z nowelami: "Dym" – Marii Konopnickiej i "Orka" – Władysława Reymonta, które przypadły naszej szkole.

Od 10.00 rano gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej, przygotowaliśmy nasze stoiska i z ogromną przyjemnością, odnaleźliśmy się "W Nowelowie". Młodzież ze szkoły Podstawowej nr 3 z entuzjazmen czytała fragmenty nowel, rozwiązywała zadania, rysowała i świetnie się bawiła podczas zadań ruchowych. Nasze uczennice zdobyły kolejne doświadczenia, które na pewno z powodzeniem wykorzystają w przyszłości.

Po południu uczestniczyliśmy w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Pan wiceprezydent Artur Urbański odczytał fragment "Zmierzchu" Stefana Żeromskiego, a pan profesor Stanisław Górka, znany aktor i reżyser – "Mój ojciec wstępuje do strażaków" – Brunona Schulza. Pan profesor czytanie urozmaicał pisenkami Leonarda Cohena. Na zakończenie spotkania udzielił pożytecznych rad – jak pięknie mówić i czytać.

(wr)

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.