DSC069858 nowel obrazujących głęboki patriotyzm i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka w ciągu 100 lat dziejów Polski – to lektura  na 8 edycję Narodowego Czytania 2019.

7 września 2019 r. ucznnice naszej szkoły: Agnieszka Duda, Zofia Wesołowska, Paulina Siłkowska, Klaudia Kapla,Weronika Komosińska i Magdalena Zachariasz  pod opieką pań: Agnieszki Kwiatkowskiej i Wiesławy Rowińskiej wzięły udział w 8 Narodowym Czytaniu. Młodzież przygotowała plakaty oraz zadania związane z nowelami: "Dym" – Marii Konopnickiej i "Orka" – Władysława Reymonta, które przypadły naszej szkole.

Od 10.00 rano gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej, przygotowaliśmy nasze stoiska i z ogromną przyjemnością, odnaleźliśmy się "W Nowelowie". Młodzież ze szkoły Podstawowej nr 3 z entuzjazmen czytała fragmenty nowel, rozwiązywała zadania, rysowała i świetnie się bawiła podczas zadań ruchowych. Nasze uczennice zdobyły kolejne doświadczenia, które na pewno z powodzeniem wykorzystają w przyszłości.

Po południu uczestniczyliśmy w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Pan wiceprezydent Artur Urbański odczytał fragment "Zmierzchu" Stefana Żeromskiego, a pan profesor Stanisław Górka, znany aktor i reżyser – "Mój ojciec wstępuje do strażaków" – Brunona Schulza. Pan profesor czytanie urozmaicał pisenkami Leonarda Cohena. Na zakończenie spotkania udzielił pożytecznych rad – jak pięknie mówić i czytać.

(wr)