II i III stopnia dokształcania zawodowego
Zadań i wydarzeń do planowania pracy
przedmioty humanistyczne i języki obce, przedmioty zawodowe, przedmioty matematyczno-przyrodnicze
Przetargi i zapytania ofertowe ogłaszane przez szkołe
Harmonogram zajęć językowo-pedagogiczno-kulturowych grupa 1
w roku szkolnym 2018/2019

pb 04115 listopada 2018 r. Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata. Wykłady i zajęcia poprowadzili nauczyciele akademiccy i studentki III i IV roku.

Pani dr inż. Agnieszka Wysocka-Czubaszek z Wydziału Budownictwa i Inżynierii środowiska za pomocą prezentacji multimedialnej i spontnicznego dialogu z uczniami przedstawiła wpływ człowieka na zmiany klimatu i ich nastepstwa. Omówiła też zasady działania biogazowni i wpływ produkcji prądu i ciepła na środowisko.

Studentki Wydziału Architektury wyjaśniły młodzieży zawiłości pojęć pomiędzy architektami, planistami i urbanistami. Podzieliły się doświadczeniami z pracy nad projektami, zaprezentowały tablice i makiety przez siebie wykonane oraz uchyliły rąbka tajemnicy z życia studenckiego.

Bardzo chwaliły swoją uczelnię, wykładowców, atmosferę nauki i zachęcały do podjęcia studiów na Politechnice Białostockiej. Pan dr inż. Jerzy Sienkiewicz przeprowadził warsztaty interaktywne z kreatywnego rozwiązywania problemów.

Młodzież chętnie rozwiązywała różne zadania i dzieliła się spostrzeżeniami i własnymi pomysłami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał informator dla kandydatów na studia oraz firmowe ołówki i długopisy. Młodzież uzyskała też informacje o możliwości udziału w programie praktyk zagranicznych – Erasmus i konkursie – niesamowita maszyna, który pozwala uzyskać indeks studenta. W spotkaniu wzięła udział 10-osobowa grupa uczniów z klasy I B pod opieką p. Wiesławy Rowińskiej.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE