button oferta1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

2019 technik architektury krajobrazu 01

4-letni cykl kształcenia – to propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć wykształcenie zawodowe wraz ze średnim wykształceniem ogólnym. Ukończenie tego typu szkoły umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych. Uczeń ma także możliwość przystąpienia do matury i kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Plan nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym (język angielski, matematyka), przedmiot uzupełniający (historia i społeczeństwo) oraz przedmioty zawodowe teoretyczne i praktyczne.

Szkoła zapewnia odbywanie praktyki zawodowej.

Przedmioty zawodowe teoretyczne:2019 zapraszamy DO NAS

• historia ogrodów
  • działalność gospodarcza
  • podstawy architektury krajobrazu
  • rośliny ozdobne
  • obiekty małej architektury krajobrazu
  • geodezja w architekturze krajobrazu
  • język obcy zawodowy
  • bezpieczeństwo i higiena pracy
  • przepisy ruchu drogowego kat. T

Przedmioty zawodowe praktyczne:

• prace na obiektach roślinnych
  • pracownia małej architektury
  • pracownia projektowania
  • podstawy kosztorysowania

Po zdaniu egzaminów uczniowie uzyskają kwalifikacje:

• OGR.03. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu.
  • OGR.04. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.

Szkoła wyposażona jest w specjalistyczne oprogramowanie komputerowe do projektowania ogrodów, profesjonalny sprzęt ogrodniczy, który umożliwia uczniom zdobywanie kwalifikacji oraz umiejętności niezbędnych dla zawodu technika architektury krajobrazu.

Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy w:

• przedsiębiorstwach nadzorujących pielęgnację terenów zieleni, parków, ogrodów.
  • firmach projektujących obiekty architektury krajobrazu
  • firmach tworzących elementy terenów zieleni.

Absolwent może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług ogrodniczych, projektowych, aranżacji ogrodów.

Działania uczniów w szkole

• Uczniowie aranżują, projektują i pielęgnują teren ogrodu szkolnego, utrwalając wiadomości zdobyte na zajęciach teoretycznych.
  • Wykonane na zajęciach prace uczniów architektury krajobrazu ozdabiają wnętrze szkoły, stanowiąc nieodłączny element szkolnych dekoracji.
  • Swoją wiedzę i umiejętności poszerzają dzięki uczestniczeniu w wyjazdach edukacyjnych na targi ogrodnicze i do ogrodów na terenie Polski oraz uczęszczając na atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne.

2019 zapraszamy ZS1